Poradenství

<< zpět eISO.czPoradenstvíZavádění systému › Six Sigma

Six Sigma

Six Sigma je podnikatelská filosofie zaměřená na neustálé zlepšování pomocí porozumění potřeb zákazníků, analýzy procesů a standardizace metod měření.

Sigma je statistická koncepce, která představuje množství kolísání v procesu ve vztahu k požadavkům zákazníků nebo specifikacím. Jestliže proces funguje na úrovni Six Sigma, proměnlivost je tak malá, že výsledné produkty a služby jsou v 99,9997 % bez defektů.

Ne všechny procesy však potřebují dosáhnout tak vysokého cíle. Společnosti mohou využít metodiky Six Sigma pro identifikaci toho, který z klíčových procesů by získal nejvíce ze zlepšení a poté se soustředit právě tímto směrem.

Zlepšování v metodice Six Sigma je založena na přístupu kruhu DMAIC, který je i základním rámcem pro projekty implementace metodiky Six Sigma v organizaci.

Velmi výhodné je aplikovat ve výrobních závodech spojenou metodiku Lean Sigma, což je spojení zásad štíhlé výroby a Six Sigma.

Obrázek 1: Princip zlepšování DMAIC

V případě, že byste se chtěli o metodice Six Sigma dozvědět více, zúčastněte se našeho školení:

Školení Six Sigma

 


Pro podrobnější informace nás kontaktujte nebo si vyžádejte cenovou nabídku.

Zažádat o nabídku


Přihlášení (uživatel nepřihlášen)

Pro přístup k nabídce portálu musíte být přihlášeni do systému:

Jméno Heslo

Information passport

Získáte přehled o aktualitách z oblasti systému řízení kvality, o požadavcích norem ISO 9001 a 14001, OHSAS a dalších oborových normách.

Premium passport

Můžete se pohybovat po celém portálu bez omezení – získáte vzdělání pro interní auditory, přístup k dokumentaci systémů řízení, do newsletteru i archivu novinek, a řadu dalších výhod.

Premium PLUS passport

Vedle přístupu do celého portálu získáte 2 dny prezenčního školení, které můžete využít k proškolení zaměstnanců dle vašich aktuálních potřeb.


Doporučit stránku známému: