Informační servis

<< zpět eISO.czInformační servis › Novinky

Novinky

 • Česko čeká odpadková revoluce, vláda schválila novou odpadovou legislativu

  Vláda včera schválila soubor nové odpadové legislativy čítající nový zákon o odpadech, o vybraných výrobcích s ukončenou životností, novelu zákona o obalech a tzv. změnový zákon. Nová legislativa přinese do Česka celoevropský trend zvyšování recyklace komunálního odpadu a Česko tak konečně vykročí na cestu k oběhovému hospodářství.

  Zdroj: MZP

  10.12.2019
 • Štěstí jako byznys plán. Spokojení zaměstnanci zvyšují ziskovost firem

  Pokud jsou lidé ve firmě spokojení, roste její produktivita o celých 12 procent. Nárůst přidané hodnoty na každé odpracované hodině se u šťastných zaměstnanců zvyšuje dokonce o celých 20 procent.

   

  Autor: Dalibor Dostál

  Zdroj: www.businessinfo.cz

  2.12.2019
 • Co musí splňovat nové stavby ohledně energií? Odpovídá MPO

  V České republice se postupně mění výstavba. Čím dál tím víc se staví energeticky účinnější budovy. Tedy zjednodušeně objekty s menší spotřebou energie, což přináší úspory. Vychází to nejen ze zákonem stanovených pravidel, ale také ze sociálně-ekonomického vývoje celé společnosti.

   

  Zdroj: MPO

  26.11.2019
 • Na podporu zavádění inovací je připravena jedna miliarda korun

  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje 1. veřejnou soutěž v programu The Country for the Future (CFF) v podprogramu 3 „Inovace do praxe“. S cílem podpořit zavádění inovací do praxe. V programu navrženém na období 2020 až 2027 je k dispozici celkem 6,1 mld. Kč, z toho 1 mld. Kč v této 1. veřejné soutěži. Projektové záměry mohou firmy posílat do 8. ledna 2020. Podrobnosti včetně celého znění programu CFF jsou k dispozici na webu MPO a Country for the Future.    

   

  Zdroj : MPO

  14.11.2019
 • Přestupky a správní delikty na úseku bezpečnosti práce. Jaké jsou výše pokut za nedodržování BOZP?

  Víte, jaké pokuty můžete dostat za nedodržování povinností na úseku bezpečnosti práce (BOZP)? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se dočtete přestupky na úseku bezpečnosti práce pro fyzické osoby a správní delikty na úseku bezpečnosti práce pro právnické osoby včetně výše pokut a sankcí.

   

  Zdroj: www.bozp.cz

  7.11.2019
 • Zelená kancelář - jak být v práci více eko?

  Čím dál tím více si uvědomujeme, jaký dopad mají naše každodenní rozhodnutí na životní prostředí.

  Mnozí z nás jsou ochotni odepřít si kus osobního pohodlí pro to, aby co nejméně zatěžovali planetu. Proč však takto nečiníme i v pracovním prostředí?

  Požadováním jednoduchých změn na pracovišti, nebo informováním kolegů či nadřízených, můžete pomoci nejen životnímu prostředí, ale i prostředí ve Vaší kanceláři.

  Zdroj : enviweb.cz

  31.10.2019
 • MPO zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – říjen 2019

  Česká ekonomika pokračovala navzdory oslabení zahraničních trhů a rostoucí nejistotě vnějšího prostředí v solidním růstu. Vyplývá to z aktuálně vydané čtvrtletní zprávy Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) „Analýza vývoje ekonomiky ČR – říjen 2019“. Hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí 2019 meziročně vzrostl o 2,8 % a udržel si tak tempo předchozího čtvrtletí.

   

  Zdroj: MPO

  20.10.2019
 • Využití umělé inteligence plánuje více než 60 % českých firem

  Aktuální studie Hospodářské komory České republiky a poradenské společnosti EY ukazuje, že umělá inteligence již není mezi českými podniky vnímána jako nedostupné sci-fi. Investice Její využití v různých oblastech totiž plánuje nebo už připravuje více než 60 % českých firem. Největší přínos umělé inteligence očekávají oslovené firmy ve zvýšení produktivity a snížení nákladů. 76 % oslovených firem, které implementaci umělé inteligence (AI) plánují, tak učiní do konce roku 2019. Zaměří se především na počítačové virtualizace, simulace a analýzy dat. Identifikace nových obchodních příležitostí pak bude jedním z hlavních přínosů AI v budoucnu.

   

  Zdroj: www.systemonline.cz

  14.10.2019
 • Událost MSV: Mezinárodní konference Česko jako cirkulární hotspot bude milníkem v přechodu Česka na oběhové hospodářství.

  Mezinárodní konference Česko jako cirkulární hotspot, největší událost letoška v oblasti cirkulární ekonomiky, představí myšlenku cirkulární ekonomiky z mnoha úhlů a ukáže českým firmám možnosti, jak přejít na tento udržitelný způsob fungování.

   

  Zdroj: www.enviweb.cz

  7.10.2019
 • Povinnosti v oblasti čištění, revizí a kontrol spalinových cest

  Před topnou sezónou se v médiích objevují informace o povinnostech firem i občanů uložených předpisy za účelem zajištění bezpečného a ekologického provozu spalinových cest. Tyto informace jsou však, bohužel, velmi často neúplné nebo dokonce nesprávné. Cílem tohoto článku je uvést a stručně okomentovat předpisy ukládající tyto povinnosti.

    

  Autor článku Ing. Miroslav Burišin je z Českého sdružení pro technická zařízení.

  29.9.2019

Přihlášení (uživatel nepřihlášen)

Pro přístup k nabídce portálu musíte být přihlášeni do systému:

Jméno Heslo

Information passport

Získáte přehled o aktualitách z oblasti systému řízení kvality, o požadavcích norem ISO 9001 a 14001, OHSAS a dalších oborových normách.

Premium passport

Můžete se pohybovat po celém portálu bez omezení – získáte vzdělání pro interní auditory, přístup k dokumentaci systémů řízení, do newsletteru i archivu novinek, a řadu dalších výhod.

Premium PLUS passport

Vedle přístupu do celého portálu získáte 2 dny prezenčního školení, které můžete využít k proškolení zaměstnanců dle vašich aktuálních potřeb.


Doporučit stránku známému: