Informační servis

<< zpět eISO.czInformační servis › Novinky

Novinky

 • Označení všeho nepotřebného za "odpad" brání rozvoji cirkulární ekonomiky

  Stavební průmysl by měl zájem o staré pneumatiky. Jejich drť se dá využívat při izolacích základů budov, pro povrchovou úpravu asfaltových silnic i jako stavební materiál. Ale většinou při podobných záměrech narazí na legislativu o nakládání s odpady. Z odpadů totiž bez spousty nadbytečného papírování jen tak stavět nemůžete.

   

  Zdroj : Ekolist.cz

  2.7.2020
 • Významné body novely zákona o ochraně veřejného zdraví

  Dalším milníkem ve vývoji principů ochrany veřejného zdraví je zákon č. 205/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Změny, které tento právní předpis se svou účinností od 1. května 2020 přináší, jsou hmatatelné i v dalším významném právním předpisu, kterým je zákon č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění pozdějších předpisů, upravující mj. oblast pracovnělékařských služeb.

   

  Zdroj: www.bozpinfo.cz

  Autor článku: Fošum Pavel

  8.6.2020
 • Doplňte si registr rizik o epidemii či pandemii a buďte o krok napřed

  Z každé nové mimořádné události na pracovišti, která přichází často nepředvídatelně, je dobré si vzít ponaučení. Jak se říká: „Všechno špatné, je pro něco dobré“. A ani s příchodem koronavirové pandemie tomu není jinak. Zařaďte proto už teď do svého firemního registru rizik také opatření týkající se epidemie/pandemie, jako je koronavirus SARS-CoV-2 a buďte o krok napřed. Pojďme se podívat, co vše to bude obnášet.

   

  Zdroj: www.dokumentacebozp.cz

  25.5.2020
 • Zákon o veřejném zdraví a jeho změny z pohledu podnikové ekologie

  Po dlouhém schvalovacím procesu je konečně schválena změna zákona č. 258/2000 Sb. „O veřejném zdraví“ zákonem č. 205/2020 Sb. Tuto změnu očekávali všichni ekologové nebo ti, kteří mají v podnicích na starosti nakládání s chemickými látkami a směsmi (dále CHLaS). Mimo ostatní změny, které tento zákon obsahuje, je zcela změněn § 44a, ve kterém je převratným zejména odstavec 7 - povinnosti zpracování písemných pravidel pro vybrané CHLaS a jejich projednání s příslušnou krajskou hygienickou stanicí (dále KHS).

  Zdroj: www.tretiruka.cz

  Ing. Václav Kuncl
  INISOFT Consulting s.r.o.

  18.5.2020
 • COVID-19 Návrat na pracoviště. Přizpůsobení pracovišť a ochrana pracovníků

  V důsledku pandemie nového onemocnění koronavirem 2019 (COVID-2019) zavedla většina členských států Evropské unie (EU) řadu opatření v boji proti šíření této choroby, včetně opatření, která se týkají pracovišť. Během této krize byla vážně zasažena pracovní sféra, a proto se musí všechny vrstvy společnosti – včetně podniků, zaměstnavatelů a sociálních partnerů – zapojit, aby chránily pracovníky, jejich rodiny a společnost jako celek.

   

  Zdroj: www.bozpinfo.cz

  3.5.2020
 • 7 tipů pro bezpečnost zboží ve skladu

  Logistický sklad je jako mraveniště, plný pohybu, lidí i zboží. Aby bylo možné zboží optimálně uchovávat nebo přepravovat, je nutné zvýšit pozornost při sledování rizik. Jak zajistit bezpečnost zboží a jaké jsou hlavní rizikové faktory v logistickém skladu?

   

  Zdroj: enviweb.cz

  7.4.2020
 • Jak chránit pracovníky nakládající s infekčními odpady před koronavirem?

  Vlastnosti a chování koronaviru v různých prostředích nejsou ještě zcela dokonale známy. Proto je nutné manipulovat s odpadem s nejvyšší opatrností. Státní zdravotní ústav doporučuje především důsledně posuzovat rizika.

   

  Zdroj: szu.cz

  23.3.2020
 • Nakládka a vykládka zboží - legislativní požadavky

  Legislativní požadavky při nakládce a vykládce zboží jak z pohledu povinností stanovených zaměstnavateli, tak osobě tyto činnosti provádějící.

   

  Zdroj: www.bozpprofi.cz

  1.3.2020
 • Novinky z celé Evropy ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci – přináší zpravodaj OSHmail

  Každý měsíc se prostřednictvím elektronického zpravodaje OSHmail dostane mnohojazyčný souhrn on-line zpráv o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci (BOZP) tisícům přihlášených odběratelů v celé Evropě.

   

  Zdroj: Tiskové materiály EU-OSHA

  4.2.2020
 • Po úspěšném pilotu startuje plně digitální odpadové tržiště Cyrkl

  Po ročním pilotu environmentálního technologického startupu Cyrkl startuje od ledna 2020 plnohodnotné digitální odpadové tržiště Cyrkl. Inovativní projekt tak navazuje na zkušební provoz pod názvem Burza druhotných surovin, kterou pravidelně využívá více než 400 českých i slovenských společností.

   

  Zdroj: marketingovenoviny.cz

  27.1.2020

Přihlášení (uživatel nepřihlášen)

Pro přístup k nabídce portálu musíte být přihlášeni do systému:

Jméno Heslo

Information passport

Získáte přehled o aktualitách z oblasti systému řízení kvality, o požadavcích norem ISO 9001 a 14001, OHSAS a dalších oborových normách.

Premium passport

Můžete se pohybovat po celém portálu bez omezení – získáte vzdělání pro interní auditory, přístup k dokumentaci systémů řízení, do newsletteru i archivu novinek, a řadu dalších výhod.

Premium PLUS passport

Vedle přístupu do celého portálu získáte 2 dny prezenčního školení, které můžete využít k proškolení zaměstnanců dle vašich aktuálních potřeb.


Doporučit stránku známému: